אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מה הסיפור שלנו

מדינת ישראל שנה אחר שנה
כתב: אוֹרי קרמן
איורים: יניב שמעוני
כנרת בית הוצאה לאור 2008
144 עמוד, לא מנוקד


אוֹרי קרמן בחר דרך מעניינת להציג את שישים שנות המדינה לקוראים צעירים.
הספר, שבזכות המפתח שבסופו יכול לשמש מעין לקסיקון היסטורי, מציג אירועים חשובים בדברי ימי המדינה או כאלה שנחרתו בזיכרון הקולקטיבי, ומאפשר התבוננות בו-זמנית במבחר תחומים –פוליטיקה, ביטחון, מדע וטכנולוגיה, חינוך, תרבות וספורט, כלכלה, אישים, מוסדות ציבור, ונושאים אחרים - .
כל אחת משנות המדינה מוצגת על גבי כפולה, ובה לקט ידיעות ואירועים, 'ציר זמן' ופינות בעלות אופי מידעי-קליל (למשל 'כוכב נולד' המפרטת שמות של ידוענים מתחומים שונים, בהם בידור וספורט).
על אף השפע אין עומס, הדפים מזמינים והעיצוב מאיר עיניים ומאפשר התמצאות נוחה. ניכרת מגמה לשמור על איזון בין הרצון להרבות במידע ובין החובה להכיר בצרכיו ובאופיו של קהל היעד הצעיר.
הנה למשל פירוט התוכן של כפולת 1998, שהיא מן הסתם שנת הולדתם של קוראי דףדף רבים:
3 קטעי מידע קצרים: על חברת מיראביליס שפיתחה את תכנת ה- ICQ , על הסכם וואי בין ישראל לרשות הפלסטינית, ועל חגיגות היובל למדינה.
ציר זמן המכיל אזכורי אירועים על פי סדר התרחשותם במהלך השנה, למשל על הבוגרת הראשונה של קורס הטיס בחיל האוויר.
מדור עשה היסטוריה – על הענקת פרס ישראל לתיאטרון לשחקן יוסי בנאי.
מדור הילדים של 1998 – על 'מעלית הזמן' - חוויה אורקולית שנפתחה בירושלים, ועל מוזיאון נחום גוטמן שנפתח בנווה צדק בתל אביב.
פריט המעוצב ככרזה מבשר על פתיחת מרכז עזריאלי בתל אביב.

מתאים למתעניינים, לסקרנים ולחובבי טריוויה בני שבע עד חמש עשרה. 

נירה לוין