אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

נוני ויעל יוצאים לטייל


מאת: תרצה אתר
איורים: דני קרמן
הוצאת הקיבוץ המאוחד, 23 עמודים מצוירים מנוקדים

'אחת שתיים שָלֹש ארבע
אל יעלי דֻבּי בא
אחת שתים שלוש חמֵש
לא ידע לספור, טִפֵּש.'

זהו אחד משנים עשר השירים הקצרים לפעוטות שקובצו בספר היפה הזה.
יש בספר שירים בני בית אחד כמו זה ואחרים ארוכים יותר, כולם שקולים ומחורזים ומתנגנים יפה על שפתיים צעירות מאוד. השירים, כמו תצלומים טובים, מצליחים להנציח רגעים מן העולם הקטן שבו חיים ילדים.
תרצה אתר משתמשת במילים בחן רב, היא רגישה לחרוז ולמשקל ונענית למוזיקה של העברית.
איוריו הרגישים, המפויסים, של דני קרמן הם המצע הרך והמרגיע שעליו הונחו השירים. האיורים מעוררים במבוגרים געגועים לדפים שהפכו הם בילדותם, והקריאה עצמה תעלה בהם ובמאזיניהם הצעירים חיוך של נחת. הנה, קריאה ועוד אחת - והמאזינים יוכלו לסיים כל שורה בעצמם!

שירי הספר קובצו מתוך שני ספרים שפרסמה תרצה אתר:
'יעל מטיילת' (1971) ו'נוני, נוני, אין כמוני' (1976). שניהם ראו אור לראשונה בהוצאת הקיבוץ המאוחד. תרצה אתר, 1941-1977, הייתה בתו של המשורר נתן אלתרמן. כתבה ספרי שירה אחדים לילדים. שירה 'האריה שאהב תות' הפך בשנת 2003 לספר יפהפה בפני עצמו וגם אותו אייר דני קרמן.

מומלץ לפעוטות, ולמי שמתגעגעים לשירת הילדים הטובה.

אלה ששיריה לפעוטות של תרצה אתר מזכירים להם נשכחות, כדאי שיחזרו ו'יְגַלוּ' את שיריה לקטנים של פניה ברגשטיין. שירים אלה התפרסמו לראשונה כשתרצה אתר עצמה הייתה ילדונת, בספרים -
'בוא אליי פרפר נחמד', הקיבוץ המאוחד 1945
'ניסע אל השדה', הקיבוץ המאוחד 1952.
את שני הספרים אפשר להשיג במהדורות חדשות.

נירה לוין