אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

מאי יוני יולי

מאי יוני יולי

כתבה: רימונה די-נור
איורים: שחר נבות
הוצאת כתר 2008
88 עמוד, מנוקד


מאי, יוני ויולי הן שלוש חברות טובות, שהחלו לכתוב יחד עבודה לבית הספר. הנושא המיוחד שבחרו היה 'אמונות תפלות'. מאי ריכזה את כל החומר, ושמרה במעטפה לבנה את הסיכומים ואת הראיונות, וגם
קמעות וחפצים אחרים הקשורים למזל ול'עין הרע'. אבל הקמעות לא מנעו את גניבת המכונית המשפחתית שבו השאירה מאי את המעטפה הלבנה.
שלוש החברות החליטו להשיג את המעטפה היקרה בלי לחכות לעזרת המבוגרים. הן יצרו קשר עם הגנב, והלה שחשש שמא יש בכוחן של האמונות התפלות להזיק לו, מיהר להיפטר מהמכונית הנושאת מזל רע (עבורו) ובשורות טובות (עבור הבנות).

הספר קריא מאוד, והסוף צפוי מרגע שמסופר על תכונותיהן של הילדות, העושות אותן 'ליחידת בילוש שלא הייתה מביישת שום מטה משטרה.' (עמ' 30).
תיאוריהן החיצוניים של הבנות הולמים נערות מתבגרות: 'נעלי שרוכים גדולות ומגושמות... הג'ינס המשופשפים עד כדי קרעים שקופים בברך... שלושת העגילים הקטנים הצפופים על אחת האוזניים... שני צמידי יד וצמיד רגל' (עמ' 22–24). הספר לעומת זאת, על פי גודל האות, הניקוד ומספר העמודים, מיועד לילדים צעירים מאוד, בני שבע עד תשע לכל היותר. האם צרימה זו היא בין התסמינים להופעתם המקדימה והולכת של מאפייני גיל ההתבגרות?

מתאים לבני שמונה עד אחת עשרה. 
נירה לוין