אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

אודיסאוס


כתב: יחיעם פדן
הוצאת כתר 2007, הסדרה הצעירה
386 עמודים, לא מנוקדהנה כמה עובדות מעניינות:

אודיסאוס היה מלך איתקה (אי סמוך ליוון) ונלחם בין גיבורי מלחמת טרויה. בתום המלחמה ביקשו אודיסאוס ואנשיו לחזור לאיתקה בספינתם; המסע נמשך עשר שנים תמימות!
הומירוס, המשורר היווני הקדמון, כתב את האודיסאה - סיפורו של אודיסאוס - כבר לפני 3,000 שנה.

על אודיסאוס ואנשיו עברו תלאות וסבל בדרכם חזרה למולדתם; סערות קשות טלטלו אותם ממקום למקום, הם נקלעו בין היתר למערתו של הקיקלופ אוכל האדם ולאי ששלטה בו מכשפה יפת תואר, ואף גרמו למאבקי כוח בין האלים עצמם. גם כששב אודיסאוס לארצו היה עליו להילחם באויביו מבית, שאיימו לגזול את אשתו הנאמנה ואף את מלכותו. אודיסאוס, שדמותו הייתה מקור השראה לאין-ספור סופרים, משוררים ומחזאים, הוא סמל לגיבור אמיץ לב, נחוש ומסור למשימתו.

רבים מאמינים שסיפורו המופלא של אודיסאוס אינו פרי דמיונו של הומירוס. גם יחיעם פדן, שעיבד את הסיפור, סבור כך. לאמונתו, אודיסאוס היה היווני הראשון שהפליג במרחבי הים התיכון שממערב ליוון.
בהקדמה לסיפור כותב פדן כי במסגרת תחקיר מקיף שערך, הוא מדד את המרחקים ורשם את זמני השיוט אצל הומירוס, וכך קבע את התחנות האמיתיות, לדעתו, במסעו של הגיבור. לדברי פדן, הוא ניסה לחפש את האמת האנושית והגיאוגרפית שמאחורי הסיפורים.

קוראים צעירים עלולים למצוא את עצמם תועים בסבך השמות היווניים, הזרים לעין ולאוזן, שירחש סביבם בתחילת הקריאה. אמיצים שלא יוותרו, ייהנו מסיפור הרפתקאות ראוי לשמו.
מתאים לבני אחת עשרה ומעלה.

נירה לוין