אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk

חייו הכפולים של קסיאל רודנייט

מאת: ג'ני ולנטיין
מאנגלית: מאירה פירון
ידיעות אחרונות, ספרי חמד, טל מאי 2011
239 עמוד, לא מנוקד

גיבור הספר אינו יודע מי הוא. אין לו שם, אין לו משפחה, אפילו זיכרונות הילדות שלו אינם מספקים קרקע יציבה לבניית זהות. לכן, כשנופלת לידיו הזדמנות לזכות בכל אלה הוא מהסס רק מעט, ובתוך זמן קצר נעשה בעל שם, בעל משפחה, שיש לו בית וסיפור חיים.
אלא ש'הרכוש' החדש אינו נקי מבעיות. הנער המספר את הסיפור בגוף ראשון מקבל את זהותו של קסיאל רודנייט, שנעלם לפני שנתיים. קסיאל המדומה חוזר אם כן לביתו, וכולם - כך נדמה - שמחים. אבל מה היה כאן קודם? לאן נעלם קסיאל האמיתי? מי העלים אותו ולמה?
הסיפור, שמסופר מפי אותו אדם, מתקדם לסירוגין בשני רבדים: קסיאל המדומה מספר על מה שקורה לו במשפחה ה'חדשה' שבה נקלט, והאלמוני חסר השם מספר על ילדותו בביתו של אדם שנחשב בעיניו לסבו. שני הקולות הם קולו של אדם אחד והם מתנקזים למסלול חיים אחד, שגם הקוראים אינם יודעים של מי הוא באמת עד לדפי הספר האחרונים.
זהו סיפור על פשעים ועוולות בתוך המשפחה. את האשמים בפשע אפשר לעיתים להעניש, אבל על עוולות קשה לפצות. המספר הוא קרבן של שניהם, והשאלה היא אם על אף חייו הקשים יצליח לצאת לעתיד אופטימי. הספר אינו מתחייב על תשובה ברורה. הקוראים יישארו עם הספקות. 

ג'ני ולנטיין
חיה בעיר שוק קטנה בווילס, כותבת לבני נוער מאז 2007. כתבה בין היתר את נמלים, ומרק שבור.
חייו הכפולים של קסיאל רודנייט
מתאים לבני שתים עשרה ומעלה.
נירה לוין