אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
 

חידףדף 5

חידףדף הוא מדור מיוחד לחופש הגדול
בעריכת שהם סמיט

דמויות מתוך ספרים באתר יצאו לחופשה ושלחו לנו מכתבים. אתם, הגולשים, מתבקשים  לזהות מיהי הדמות שכתבה כל מכתב ולענות על מספר שאלות.

 
                                   
 

אורה הנפלאה! 

אולי בכלל היית צריך לצייר לך ציור, או לשלוח את עצמי אלייך עם בול על המצח ובול על הטוסיק – כמו שציירת אותי לפני 23 שנים. אם לא הייתי ילד בספר הייתי עכשיו בערך בן 28 שנים, ואולי הייתי כותב לא רק מכתבים אלא גם ספרים, כמו אבא שלי. הרבה פעמים אני חושב על זה: האם הילדים שבספרים גדלים או לא גדלים בזמן שהשנים עוברות? אולי אני צריך לשאול את אבא שלי. אני חושב שהוא יגיד לי שהם גם וגם, ושהם לא שונים בזה מכל האנשים – כי כל האנשים, בפנים, נשארים קצת ילדים. אבא שלי חושב הרבה על הזמן, ולכן הוא גם כתב ספר על אחותי שרצתה רק לישון ולישון ולהישאר ילדה בזמן שהחברים שלה הופכים לאנשים. ורציתי להגיד לך, אורה, שאני מאוד אוהב את הציורים שלך. אם יום אחד פתאום אני אגדל, בזכותך אני אדע איך נראיתי כשהייתי קטן. הציורים שלך משאירים אותנו, ואותך בעולם לתמיד. 

שלך באהבה
ילד-מכתב

 
 
  
 
מי כתב את המכתב?
למי הוא מיועד?
מיהו האב הסופר?
מהו שם האחות שרצתה רק לישון ולישון?