אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סיפור, סיפור!

לקטו וערכו: עמירם רביב ומירי ברוך
איירה: טלי מנשס
כינרת 2013
55 עמוד, מנוקד


אסופת הסיפורים החדשה כוללת שבעה סיפורים: 'נמר בפיג'מה של זהב' (נורית זרחי), 'ניקה שתיקה' (דורית אורגד), 'העופר המסכן' (עודד בורלא), 'מי רוצה לשחק אתי?' (אורי אורלב), 'עמית כבר לא פוחדת' (עפרה גלברט-אבני), 'שיטפון' (יהודה גור-אריה) ו'סוד' (שהם סמיט), כולם כבר התפרסמו בעבר למעט הסיפור של שֹהם סמיט.
תוכן העניינים מציג את שמות הסיפורים, ואחרי כל שם מופיע הקשרו הרגשי-חברתי. בין הנושאים - עולים חדשים בגיל הרך, מאבקי כוח במשפחה, רחמים עצמיים, פחדים, כוונות טובות וביצוע פזיז, וסודות בחברה כעילה לקונפליקט.
הרציונאל של האסופה מוצג בהקדמה מאת העורכים. לדעתם, הסיפורים שנבחרו עשויים לתרום לטיפוח האינטליגנציה הרגשית-חברתית של הילדים, ולפתח כישורים מנטאליים כמו 'מודעות עצמית לרגשות ומידה סבירה של שליטה בהם, איפוק ויכולת לדחות סיפוק מיידי, אמפתיה לרגשות הזולת והתחשבות בו', וכן יכולת ליצור ולקיים קשרים חברתיים לאורך זמן מתוך תחושת ביטחון עצמי.
כל אחד מהסיפורים מלווה בדיון קצר (המיועד למבוגרים) בנושאים שבמרכז הסיפור, וברשימה של שאלות שיסייעו למבוגרים ולילדים לשוחח על הסיפור לאחר ההקראה וליצור את הזיקה לחייהם של המאזינים הצעירים עצמם.
פרופ' עמירם רביב, ראש בית הספר לפסיכולוגיה במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה ופסיכולוג חינוכי וקליני, מוכר גם ככותב דברי המבוא והייעוץ בקובצי הסיפורים לילדים הנשיקה שהלכה לאיבוד וסיפור שקרה לי בדרך מאת דבורה עומר.
פרופ' מירי ברוך, חוקרת ספרות ילדים ומרצה בבית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית ובמכללת לווינסקי, פרסמה מחקרים בספרות ילדים וערכה מקראות ואסופות (גן שלנו אני ואתם, שן שלנו חג שמח, גן שלנו חי צומח, נסיכה על סוס, שירים שאהבנו ונאהב, אל תנשקי את הצפרדע ועוד רבים). 

סיפור, סיפור!
מתאים לבני שלוש עד שבע.
נירה לוין