אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

יער פרא

מאת: קולין מלוי
איירה: קרסון אליס
מאנגלית: איילת אטינגר ואוהד זהבי
מודן הוצאה לאור 2013
532 עמוד, לא מנוקד

'ואז העורבים צללו.
קריאותיהם נהפכו לצעקה אחת, אחידה, וענן העורבים כולו הגביה עוף לרגע ואחר כך צלל במהירות מסחררת לעבר אחיה התינוק'.
 
הוריהם של פְּרוּ בת השתים עשרה ושל מֶק בן השנתיים יצאו מהבית ליום של סידורים. פרו הושיבה את מק בעגלה המחוברת לאופניה, ויחד בילו במשך היום בכמה חנויות, בספריה ובגן שעשועים. כשמק השתעשע על משטח האספלט הבחינה פרו בלהקת עורבים גדולה שחגה בשמיים. הלהקה התרחבה והתעבתה עד שנראתה כמו גוש אטום. הם נראו גדולים מאוד וחבטו בעוצמה בכנפיהם. פתאום ראתה פרו לתדהמתה שהעורבים מתקרבים, ואז אירע דבר שאי אפשר היה להאמין שהוא מתרחש: מק נחטף על ידי להקת עורבים.
פרו, שעקבה באופניה אחר להקת החוטפים הנושאת את אחיה, נוכחה לדעת שהציפורים מתרחקות לעבר אותו אזור בעיר הנקרא 'הסבך הבלתי-עביר', ובקיצור סב'ע; מקום שאין בו בתים, או כבישים, או אנשים. מקום שאינו מאוכלס. מקום נטוש. פרו זכרה את האזהרה של אביה: 'ואני מבקש שאף פעם, אף פעם, לא תיכנסי לשם'. ועכשיו דמותו של אחיה הולכת ונעלמת בתוך ענן של עורבים המתקדם לעבר אותו 'סבך הבלתי-עביר'.
פרו יצאה למסע בעקבות אחיה. היא ובן כיתתה שהצטרף אליה מצאו את עצמם בלב עימות אלים שבין ממלכות יריבות שאת קיומן לא שיערו. הם עברו חוויות מוזרות, מסמרות שיער, בניסיון לחזור הביתה בשלום עם מק בן השנתיים, אולם גילו לחרדתם שלא זו בלבד שחטיפתו של מק הייתה צפויה, אלא שלהוריה של פרו היה קשר ישיר לכך. 

קולין מלוי (נוד ב- 1974) הוא מוזיקאי אמריקאי; זמר, כותב שירים ונגן בלהקת The Decemberists. יער פרא הוא יצירת הביכורים שלו לילדים. מאיירת הספר היא רעייתו. הספר השני בסדרה,Under Wildwood, יצא לאור ב-2012. 

יער פרא
מתאים לבני עשר ומעלה.
נירה לוין