אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סילאס וילדי משפחת וינטרבוטום


כתב: סטיבן מ' ג'יילס
מאנגלית: אליענה אלמוג
מטר 2012
198 עמוד, לא מנוקד

'אני גונבת תכשיטים ושעונים מהבתים של החברות שלי כדי שנוכל לשלם את שכר הדירה, ואף פעם לא עלה על דעתך לומר לי שיש לך אח מיליונר?'
הדוברת היא איזבלה וינטרבוטום, נערה בת שלוש עשרה, והנמען הוא אביה הבטלן. כמו שני בני דודיה הצעירים ממנה - אדל פסטר-וינטרבוטום ומיילו וינטרבוטום - גם היא הוזמנה לאחוזת הענק של הדוד סילאס. בבתיהם של שלושת הילדים שיערו שהדוד, שכבר עשרות שנים נמנע מקשר עם בני משפחתו, מבקש למצוא יורש להונו העצום. הוריה של אָדֵל קיוו שכספו של הדוד יציל את המשפחה מחרפת כישלונותיה של האם המדענית; איזבלה ואביה, צמד גנבים חסרי מצפון, עמדו בפני פשיטת רגל והיו זקוקים להונו של הדוד כדי להמשיך ולקיים את אורח החיים הראוותני-בטלני שהתאים להם. ומיילו - הוא השתוקק להגיע לאחוזתו של הדוד סילאס לא כדי לזכות בכספו אלא כדי לנקום בדודו על רצח הוריו. 

התחלה מעניינת, נכון? הוסיפו לכך עוד כמה עובדות מצמררות, למשל שחיית המחמד של הדוד הייתה תנין, שבמרתפי ביתו התנהלו עסקים אפלים, שהוא ניסה לשסות את שלושת אחייניו הצעירים זה בזה וגם שימיו היו ספורים - והרי לכם מרקחת חריפה מאין כמוה. אתם, הקוראים, תדעו במהלך הקריאה הרבה יותר ממה שידעו בני הדודים עצמם - זה על זה וכולם יחד על מה שהתרחש באחוזה. 

התרגום לעברית איננו אחד מיתרונותיו של הספר; הקורא האמון על עברית נורמטיבית יסבול פה ושם מעירוב מוזר של משלבים ומבחירות לקסיקליות תמוהות. אולם, אף כי הספר אינו יצירת מופת, הוא מרתק, קריא מאוד, ויענג קוראים חובבי מתח והרפתקאות. 

סַילָאס וילדי משפחת וינטרבוטום
מתאים לבני תשע עד שלוש עשרה.
נירה לוין