אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סיפורה של האוליפיאדה

מאת: ריצ'רד בראסי
מאנגלית: יעל ענבר
ידיעות אחרונות, ספרי חמד 2012
30 עמוד, לא מנוקד

איך התחיל הכול, למה, איפה ומתי? מי שישאל את השאלות הללו ויתכוון לאולימפיאדה - יקבל מן הספר הדק תשובות קצרות, ממוקדות וענייניות, חלקן ברמה של טריוויה, חלקן בסגנון האנקדוטה (הידעתם? באולימפיאדה של שנת 720 לפנה'ס נפל הבגד שכיסה את אזור החלציים של אורסיפוס וגרם לו למעוד שבאמצע המרוץ). 

בספר יש מידע (כתוב ומלווה בשפע רב של איורים) על התחלת האירועים שהורגלנו לכנותם 'המשחקים האולימפיים' - באולימפיה שביוון במאה השמינית לפני הספירה, מידע על חידוש האולימפיאדות בסוף המאה ה- 19, ציר זמנים המפרט מה שהתרחש בין שתי נקודות הזמן האלה, תרשים מעניין של העיר אולימפיה ופירוט הענפים בעת העתיקה. 

חלקו השני של הספר מוקדש לתיאור אירועים מעניינים (או תמוהים, או משעשעים) בכל אחת מהאולימפיאדות בעת החדשה, כלומר מ- 1896 ועד הנוכחית, אולימפיאדת לונדון 2012, הזוכה לכפולה שלמה עוד טרם אירוע הפתיחה.
כפולה אחת עוסקת בריצת המרתון, ועמוד אחד מוקדש לנשים במשחקים האולימפיים. 

את הספר חותם עמוד המוקדש לאולימפיאדה של 2016, שתתקיים בריו דה ז'נרו, ברזיל. 

הרהור על התמצאות: 
הספר מיועד לילדים קוראים או למבוגרים מקריאים, אבל אין בו תוכן עניינים, ולאוחזים בו אין דרך למצוא את דרכם בין תכניו. חבל!

סיפורה של האולימפיאדה מתאים לספורטאים במעשה ובהתכוונות בכל גיל, ולְלַקטני פַּכִּים קטנים.
נירה לוין