אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

בארץ סין

כתבה: לאה גולדברג
איורים: גלית לָוין
ספרית פועלים 2011
32 עמוד, מנוקד

'בארץ סין גר צ'ן-סו-לין
בבית עם גינה
ולו שלושה בנים גדולים
ובת אחת קטנה.'
כך נפתח השיר הסיפורי על הילדה הסינית הקטנה, שבזכות תושייתו של האח הצעיר ואומץ לבו של צבא חרקים ניצלה מפגיעתו הרעה של דרקון. השיר מציית למוסכמות השירה לילדים שנהגו בתקופה שבה נכתב והוא מחורז ושקול בהקפדה. נכלל בקובץ מה עושות האיילות שראה אור ב- 1949.
זהו למעשה סוג של סוג מעשייה, שאת השלד העלילתי שלה או חלקים ממנו אפשר למצוא במעשיות אחרות: בת קטנה, אב העוזב את הבית ואחריו האחים הבוגרים, אח צעיר (השלישי) הנשאר כדי להגן על אחותו, אִיוּם מצד כוח הרשע, וישועה ממקור לא צפוי. השיר, על אף ה'אדרת' החדשה שהלבישוהו בספרית פועלים, נכתב באמצע המאה הקודמת וכתוב בעברית שכבר איננה זו שבפי הטף כיום. איוריה של גלית לוין מרפדים את רגליו של הקורא הצעיר, הצועד בדרך החתחתים של עברית בת שישים. הם משתרעים על פני כפולות שלמות, מספרים בדרכם את הסיפור שמספר הטקסט, ועושים את הסיפור זמין ומהנה גם לצרכנים צעירים.
המקריאים וגם המאזינים יגלו שאחרי קריאה או שתיים תוך התבוננות באיורים ותוך התמסרות למקצב של השיר, ייעשה הטקסט כמעט פשוט, משעשע, והמילים שנדמו זרות ומוזרות יחושו שוב בנוח על לשונותיהם של בני המאה ה- 21.
בארץ סין מתאים לבני שלוש עד חמש.
נירה לוין