אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

חיות מבולבלות

מאת: אמי רובינגר
כתר 2011
ספר משחק, מנוקד

גיבורי הספר הם בעלי חיים מצוירים - ושמותיהם. כל בעל חיים תופס חצי כפולה, ושמו מופיע לצדו. אותיות השם מופיעות זו תחת זו, אנכית. כל אחד מדפי הספר חצוי לרוחבו. כתוצאה מכך, תוך כדי דפדוף נוצרים שילובים מבדחים: פלג גופו העליון של החתול, למשל, מתחבר לפלג גופו התחתון של ברווז, של אריה, של כריש וכן עוד.
אף שאין בו כל חידוש מבחינת המבנה (משחקים ו'ספרי דפדוף' שכאלה הופיעו כבר לפני עשרות שנים), חיות מבולבלות ישמח זאטוטים ויעשה שירות טוב לגננות ומורות המלמדות קריאה וכתיבה: חציית הדפים לרוחבם מפרידה לא רק בין חלקי הגוף של בעלי החיים, אלא גם בין חלקים בשמותיהם, כך שהחיבורים האקראיים יוצרים שמות מפתיעים ומצחיקים: למשל, לצד חצי דרקון המתחבר לחצי ג'ירפה - נמצא את השם 'דְרָרָף'; לצד חצי ארנבת המחוברת לחצי דרקון נמצא את השם 'אַרְנֶקוֹן', וכן הלאה. השמות האלה הם הזדמנות לקטנים להתנסות בקריאה, וכאמור הם יְשַׂמחו לא רק את אנשי החינוך אלא גם את הסטודנטים עצמם. 

חיות מבולבלות
מתאים לבני שלוש עד שבע. 

ספר מאותו מדף
:
יום גדול עם צפרנגול, מאת אורית ברגמן 

נירה לוין