אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

נעמה אוהבת לדמיין, מאת דליה בר-אל, איורים מאת יולן מצגר, אוריון 2018. 29 עמוד, מנוקד. הדמיון הופך את ימיה של נעמה לחגיגה של מראות, צבעים וקולות ועוזר לה להתגבר על חלומות מפחידים. לבני שלוש-ארבע. 

כך הפכנו למשפחה, כתבה הילה מידן, איירה מיכל זינגר, אוריון 2018. 20 עמוד, מנוקד. אמא מסבירה לגלי הקטנה איך באה לעולם ואיך נוצרה המשפחה שלהן. לבני שלוש-ארבע. 

לנגן כדורגל, כתבה טלי אברהם, איורים מאת ליאור הר-צבי, אוריון 2018. 60 עמוד, מנוקד. סיפור לילדים ומדריך להורים על התמודדות עם לקות למידה. כולל 20 עמוד של מידע להורים ולמבוגרים מעוניינים אחרים. לבני שבע עד תשע. 

הסיפור הטוב של דב,
כתב פיליפ ס' סטיד, איירה ארין א' סטיד, כנרת 2018. 32 עמוד, מנוקד. דב 
אוסף את חבריו ומתחיל לספר להם את הסיפור ששמר בזיכרונו כשישן במשך כל חודשי החורף. לבני שלוש עד חמש. 

כנפי האש – שליחי הנבואה, כתבה טוי ט' סת'רלנד, כנרת זמורה-ביתן 2018. 302 עמוד, לא מנוקד. חמישה דרקונים צעירים יוצאים למאבק במזימה המסכנת את ארצם. לבני תשע עד שתים עשרה. 

אדון הצללים – מיומנויות אפלות, ספר שני בסדרה, מאת קסנדרה קלייר, מודן 2018, 719 עמוד, לא מנוקד. כוח חדש זומם להשתלט על מכון ציידי הצללים, וקסם אפ מארץ הפיות מאיים לכלות כל מה שבדרכו. ג'וליאן ואמה מנסים להיאבק באויביהם. לבני 11 ומעלה. 

מחזיק השמיים,
כתבה יונה טפר, איירה ליאורה גרוסמן, ספרית פועלים 2018. 26 עמוד, מנוקד. הגוזל ציפ רוצה שיעניקו לו שם אמיתי המיוחד רק לו, אבל רק לאחר שנאבק בהצלחה בסערה זכה בשם המפואר 'מחזיק שמיים'. לבני שלוש-ארבע. 

הרפתקאות ריקטי סטיץ' – הדרך לאפולי, מאת בן קוסטה (איוריםן) וג'יימס פרקס, כתר 2018. עמודים לא ממוספרים. לא מנוקד. ריקטי סטיץ' שהוא שלד מדבר, חושב ומרגיש, יוצא עם חברו שהוא גוש ג'לטין להרפתקה שתכליתה גילוי זהותו האמתית. קומיקס. 

עולם הפוך, מאת קורניי צ'וקובסקי, איורים מאת יבגני אנטוננקוב, קדימה 2018. 50 עמוד, מנוקד. שני סיפורים משעשעים על בעלי חיים ובקשותיהם ועל עולם כאוטי שאירוע מקרי מחזירו לשגרה. לבני ארבע עד שבע. 

מילים ראשונות, נסיעה טובה –
2 ספרוני קרטון לפעוטות בסדרה 'לקטנטנים באהבה', חסר שם המחבר, איירה מרטינה הוגאן. שוקן 2018. בכל כפולה חידה המלווה באיורים ומולה רמז לתשובה וחלון הצצה המספק את התשובה השלמה. לבני חצי שנה עד שנתיים. 

דבורה צהובה קטנה, גורים בטבע - 2 ספרוני קרטון לפעוטות מאת ג'ינג'ר סוויפט. שוקן 2018. בכל כפולה טקסט חידתי קצר ומולו רמז לתשובה וחלון הצצה לפתרון החידה. לבני חצי שנה עד שנתיים. 

למיכאלה כואבת הבטן, מאת דוקטור צביקן (שמו הספרותי של פרופ' צבי ויצמן), ציירה מאיה ויצמן, סטימצקי 2018. 24 עמוד, מנוקד. הספר מציע התמודדות יעילה עם כאבי בטן באמצעות שינוי הרגלי חיים ואכילה. לבני ארבע עד שש.