אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
מרים ילן שטקליס
 

הגיעו למערכת

כראמל, ספר שלישי בסדרה שכתבה מאירה ברנע-גולדברג, קומיקס מאת קרן מאי מטקלף, כנרת 2018. 298 עמוד, לא מנוקד. עלילותיו החדשות של החתול הפיקח המנסה לחלץ מסכנה את חבריו. לבני שמונה עד אחת עשרה. 

לשחרר את אבא, כתב דורון ארז, אייר דני קרמן, הוצאה עצמית 2018. 30 עמוד, מנוקד. כדי שאבא יוכל לבלות יותר זמן עם המשפחה, איתי עולה על גב הדרקון ויוצא להציל את אבא מהמפלצת שכובלת אותו לעבודה. לבני שלוש עד חמש. 

חגיגה באמבטיה, כתב וצייר אמי רובינגר, כתר 2018. 22 עמוד, מנוקד. בשעת האמבטיה מתרחש רצף אירועים מפתיעים ומשעשעים, וכל אחד מהם מתואר בכפולה מאוירת ובמשפט שחסרה בו מילה. השלמת השורות במילים הנכונות יוצרת סיפור מחורז. לפעוטות. 

כדברא,
היומן המפוצל, מאת ליאת רוטנר, דני ספרים 2018. 238 עמוד, לא מנוקד. קירקי בת השש עשרה ושותפתה כדברא נאלצות לשתף פעולה במאבקן בגרומלים, אך משהו מחבל בסיכוייהן להצליח. מבוסס על סדרת טלוויזיה בשם זה. לנוער. 

סוכנות בילוש מס' 2, כתב ירן ליאר הורסט, אייר הנס ירגן סנדנס, תרגמה דנה כספי, רימונים 2017. 199 עמ' לא מנוקד. 2 סיפורי מתח על שני ילדים בלשים המצליחים לפתור תעלומות. לבני שבע עד תשע. 

הבריחה לשום מקום, מאת עמלה עינת, הקיבוץ המאוחד 2018. 137 עמוד, לא מנוקד. סיפורם של שני בני דודים שהועלו לארץ מתימן תוך סיכון רב, אך הבדידות, הניכור ומסגרות החינוך החונקות איימו לשבור את רוחם. לנוער. 

ניר לא מפחד מקרחת,
כתב אמנון ורנר, איורים מאת יעקב גוטרמן, סער 2018. 94 עמוד, לא מנוקד. יומנו של תלמיד כיתה ו המספר על מאבקו במחלת הסרטן מרגע האבחון עד ההחלמה. לגיל תשע עד אחת עשרה. 

הסיפור המושלם - ועידת השלום – ספר שמיני בסדרה. כתב אלדד אילני, אייר יניב שמעוני, כנרת 2018. 102 עמוד, מנוקד. נציגי המדינות בוועידת השלום נקלעים לטירתו של אויבם המושבע ומנסים להציל את ארצותיהם מגורל נורא. לבני שבע עד תשע. 

דן המדען, כתבה רינת מאירוביץ, איירה אינה קצב, אוריון 2018, 22 עמוד, מנוקד. בעזרתה של אמא דן מבין מה הוא רוצה להיות כשיגדל. לבני ארבע –חמש. 

אלכסנדר גרהם בל,
מאת תמי-שם-טוב, איירה אלינה גורבן, כנרת זמורה-ביתן 2018. 42 עמוד, מנוקד. קורותיו ומפעל חייו של ממציא הטלפון. לבני שבע עד עשר. 

סיפור שמתחיל בחלום, כתבה רונית חכם מפי יאנה בוקלר, איירה יאנה בוקלר, קרן 2018. 63 עמוד, לא מנוקד. שיחות בין ילדה לסבא שלה, שבהן היא מתוודעת לקורותיו, לסבלו ולאומץ לבו בזמן מלחמת העולם השנייה. לבני תשע ומעלה. 

היהלום המריא עם שחר, מאת אורה מורג, שוקן 2018. 293 עמוד, לא מנוקד. סמיר ודניאל נקלעים לסבך האירועים הקשורים להגעתו של מטוס קרב מסתורי מארץ אויב. על סיפורו של הטייס העיראקי שהנחית את מטוסו בישראל. לבני תשע עד שלוש עשרה.