אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

דונו מגלה מה דביק ומה מצחיק, מאת תמר הוכשטטר, איירה עינת צרפתי, כנרת 2019. קובץ שני של סיפורים משעשעים על דונו, ילד רגיל שלפעמים קורים לו דברים לגמרי בלתי רגילים. לבני חמש עד שמונה.

ליבי, או: מה קרה בחוף הים של תל אביב?
כתבה הדס ליבוביץ', איורים מאת דניאל פלג. הקיבוץ המאוחד 2019. 86 עמוד, מנוקד. ליבי וגאיה להוטות למצוא בחוף הים שריד מספינת שודדי ים, ונקלעות להרפתקה. לבני שש עד שמונה.

סבא, מוריס ואני,
כתבה מירי חנוך, איורים מאת ברנט מונטס. כתר 2019. 35 עמוד, מנוקד. סבו האהוב של המספר, שהוא ילד בגיל הגן, נופל יום אחד למשכב. שגרת המפגשים המהנה של השניים נקטעת, והילד נאלץ להתמודד עם הפרידה שאין מנוס ממנה. לבני ארבע עד שבע.

ארו שאה וסופו של הזמן,
כתבה רשני צ'קשי, מודן 2019. 347 עמוד, לא מנוקד. ארו, ילדה אמריקאית ממוצא הודי, מדליקה על אף האיסור את המנורה במוזיאון לאמנות הודית שאמה מנהלת, ובמעשה הנמהר משחררת שד עתיק שתפקידו להעיר את אל החורבן. פנטזיה לבני 10 ומעלה.

כמה שיותר משפחה,
מאת אורית ברג, הקיבוץ המאוחד 2019. 112 עמוד, לא מנוקד. דנה היא בת לאם יחידנית הכמהה לאב שאינו נוכח בחייה. חברות חדשה עם בת לשני אבות מסייעת לדנה לקבל את מצבה בהבנה ולהתבונן בחייה בעיניים אופטימיות. לבני עשר עד שלוש עשרה.

ההפסקה הגדולה של ניקולא הקטן,
כתב ז'אן-ז'אק סמפה, צייר רנה גוסיני, כנרת 2019. 120 עמוד, מנוקד. ספר שלישי בסדרה על הרפתקאותיהם של ניקולא וחבריו, 'ששוב ושוב מסתבכים בצרות אבל תמיד נחלצים מהן בחיוך מנצח' (מהכיתוב על גב הספר). לבני שמונה עד אחת עשרה.

מלכיור הכיור,
מאת קורניי צ'וקובסקי, אייר יבגני אנטוננקוב, קדימה 2019. 56 עמוד, מנוקד. שני סיפורים מהקלאסיקה הרוסית לילדים: על מפקדם המהולל של הברזים והכיורים הנזעק להכניס בינה בילד מלוכלך, ועל הדוב הגדול הנחלץ לעזרת בעלי החיים ומשחרר את השמש מלועו של התנין הרשע. לבני ארבע עד שבע.

מפלצת הצבעים,
כתבה וציירה אנה יֵנָס, כנרת 2019. 38 עמוד, מנוקד. מסַפֵּר בלתי מזוהה מסביר לילדה שערבבה בציור שלה את כל הצבעים את הקשר בין צבע לרגש; האדום מבטא כעס, הכחול מבטא עצב, וכן הלאה. לבני ארבע עד שבע.

סיפור העגלה, מאת תמר מאיר, אייר שי צ'רקה, כתר 2019. 26 עמוד, מנוקד. עגלה שעליה ארבעה חסידים ועגלון יוצאת לדרך אל הרבי שבעיר הגדולה, ובזכות ניגון מתוק, שריקה מעודדת וריקוד סוער מצליחים הנוסעים להגיע למחוז חפצם. לבני חמש עד שבע.

המתכון המנצח, תשיעי בסדרה 'הסיפור המושלם', כתב אלדד אילני, אייר יניב שמעוני. 107 עמוד, מנוקד. הנסיכה ג'לסומינה וחבריה יוצאים להציל את המורה עזרא ועשרת תלמידיו שנעלמו ונקלעים להרפתקאות מסמרות שיער. לבני שש עד תשע.

ציפור המזל שלי,
מאת חנה ליבנה, דני ספרים 2019. 157 עמוד, לא מנוקד. סיפור חייה והישרדותה של אווה, נערה יהודיה מפיוטרקוב שבפולין, החל בשנות הרווחה שלפני מלחמת העולם השנייה, עבור בגלגוליה בזמן השואה וכלה בעלייתה ארצה. נכתב על בסיס סיפור חייה של אווה נוסונוביץ', כפי שסופר לבני משפחתה. לבני תשע ומעלה.

אפשר להיות הכלב שלכם? מאת טרוי קאמינגס, כתר, כנפיים 2019. 34 עמוד, מנוקד. כלב בודד מנסה למצוא לעצמו משפחה ובית חם, ופונה במכתבי בקשה לתושבי השכונה. לבני שלוש עד חמש.