אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

איך יודעים שבא אביב? כתבה והלחינה דתיה בן דור, איירה אלונה מילגרם, מודן 2020. 20 עמוד, מנוקד. מילות השיר הוותיק מעוטרות באיורים. התווים ללחן של הכותבת בשולי הספר. לאוהבי האביב והשיר.

סוניק – מזימת המזיקנים,
מאת איאן פלין, מאיירים שונים, מודן 2020. 90 עמוד, לא מנוקד. סוניק קיפוד העל מנסה לגייס את חברו למלחמה במפעיל הרובוטים המתרבים. קומיקס לבני שבע עד עשר.

פופטרופיקה – תעלומת המפה,
מאת ג'ק שאבר, איורים מאת קורי מריט. 107 עמוד, לא מנוקד. ספר ראשון בסדרה. שלושה חברים מתרסקים על אי מסתורי, מגלים שצפויה להם סכנה ומנסים למצוא את הדרך המהירה הביתה. קומיקס לבני שבע עד עשר.

דורי פנטזורי, מאת אַבִּי הנלון, כנרת 2020. 152 עמוד, מנוקד. דורי, הבת הקטנה במשפחה, מתאמצת לרכוש את אמונם ואת הערכתם של אחיה ואחותה הגדולים ממנה, אך זוכה רק לבוז וללגלוג. כשהיא מתרכזת בעצמה ובחברים דמיוניים היא מצליחה יותר... טקסט רציף משולב בקומיקס לבני שש עד שמונה.

פילה מצאה ביצה,
מאת ליז וונג, כתר 2020. 34 עמוד, מנוקד. פילה שאהבה נוחיות ושלווה הופכת בעל כורחה לאמה המאמצת של אווזונת ומגלה את היופי והשמחה שבחיי משפחה. לבני שלוש-ארבע.

אוליבר, מאת בריגיטה סיף, כנרת 2020. 30 עמוד, מנוקד. אוליבר מרגיש שהוא שונה מילדים אחרים, ומרגיש נוח רק בחברת חבריו הדמיוניים. לשמחתו הוא מוצא חברה המתאימה לו כמו כפפה ליד. לבני ארבע-חמש.

האריה שבפנים, מאת רייצ'ל ברייט, אייר ג'ים פילד, כנפיים וכתר 2020. 30 עמוד, מנוקד. עכברון זערורי רוצה ללמוד לשאוג כדי שהסביבה תבחין בקיומו, וקושר ידידות עם האריה. לבני ארבע-חמש.

עוד קצת קצף באמבט, מאת ירג מילה, כנפיים וכתר 2020. ספר קרטון לפעוטות. תיאור קונקרטי מילולי וגראפי של שעת הרחצה של ארנבון, החל ממילוי הגיגית ועד ייבוש הפרווה. לפעוטות.

חטפן הספרים,
מאת הלן דוהרטי, אייר תומס דוהרטי, כנפיים וכתר 2020. 32 עמוד, מנוקד. ארנבת אמיצה מחליטה לגלות מי גוזל את הספרים בבתי השכונה, ועוזרת לו להיחלץ ממצוקתו. לבני שלוש-ארבע.

מקס האמיץ,
מאת אד ויר, כתר וכנפיים 2020. 32 עמוד, מנוקד. חתלתול כסיל רוצה למלא את ציפיות הסביבה ולרדוף אחרי עכברים, אבל מגלה שציפיותיהם של אחרים אינן העיקר. לבני שלוש-ארבע.

מילה לאיתי, כתבה ליהי טיבי קירשנר, איירה נורית צרפתי, צמרת 2019. 23 עמוד, מנוקד. איתי מתקשה לזכור את כללי המין הדקדוקי בשמות המספר, מתאמן, ומביע משאלה: שיידע לדבר נכון. לבני שנתיים-שלוש.

היא, סיפור חיי,
כתבה גלילה רון-פדר – עמית. מודן 2020. 266 עמוד, לא מנוקד. סיפור חייה של הסופרת הישראלית גלילה רון-פדר – עמית, הכותבת זה עשרות שנים בעיקר לילדים ולנוער. לנוער צעיר ולאוהדים בכל גיל.

לא רצויה,
כתבה אמילי ציבושניק, צמרת הוצאה לאור 201947 עמוד, לא מנוקד. בת-עשרה שהיא גם ילדה מאומצת נאבקת בדימוי עצמי נמוך ומתמודדת עם קשיים אישיים וחברתיים. לבני אחת עשרה ומעלה.