אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

דִי-לִי-לוֹל, סיפור מצולם בחרוזים, כתבה שלומית כהן-אסיף, צילמה רונה יֶפְמָן, עם עובד 2020. 16 עמוד, מנוקד. סבא גילף לנכדתו בובה שיודעת גם להשמיע ניגון ישן שסבא שמע בילדותו בארץ רחוקה. סבא גם סרג לתמר ולבובה בגדים זהים והשתיים הפכו לחברות בלתי נפרדות. לבני שלוש עד חמש.

פחד בין הגבעות, כתבה עמלה עינת, הקיבוץ המאוחד 2020. 141 עמוד, לא מנוקד. קבוצת בני נוער יהודים ופלסטינים המקדמת מהלכים של שיתוף פעולה בין תושבי השטחים שמעבר לקו הירוק נאלצת להתמודד עם צעירים יהודים אלימים ופורעי חוק המבקשים לסכל את היוזמה. לבני 13 ומעלה.

הפיה האמיתית, כתבה מאיה גז, אייר רמי טל, הוצאת סיגליות 2020. 28 עמוד, מנוקד. כשאלמה מגלה שבלילה מישהו הלביש לה גרביים, היא שומעת מאמא על פיית הגרביים. אמא מספרת לאלמה שמשרד הפיות שולח פיות לטפל בילדים היא מחליטה לחקור בעניין. לבני שלוש עד חמש.

ישנוני, חבר טוב ללילה טוב, כתב דרו דיוולט, איורים מאת סקוט קמפבל, עם עובד 2020. 40 עמוד, מנוקד. רודריק מתקשה להירדם בלילות, והוריו העייפים מחליטים לתת לו צעצוע בדמות אייל שיעזור לו להירדם. אלא ש'ישנוני' מקשה על רודריק בדיוק כמו שרודריק הקשה על הוריו... לבני ארבע עד שש.

המבחן של מרי אן,
שלישי בסדרה 'מועדון הבייביסיטריות', כתבה וציירה ריינה טלגמאייר (מבוסס על ספריה של אן מ' מרטין), כנרת 2020. רומן גרפי, 154 עמוד. מרי אן מצליחה לצאת ממשבר ומוכיחה שגם היא יכולה להיות בוגרת, אחראית ואמיצה. לבני שמונה עד אחת עשרה.

מזוודוֹדוֹת,
כתבה רותי ויטל גילעד, איירה תמי בצלאלי, קרן 2020. 74 עמוד, לא מנוקד. גורי תמיד מתלונן על כך שהוריו נוסעים לארצות רחוקות ומשאירים אותו אצל סבתא. מזוודה מיוחדת במינה מלמדת אותו שאפשר לגלות דברים חדשים גם ליד הבית. לבני תשע עד אחת עשרה.

ג'ק והגאונים בקצה העולם, מאת בילי ניי וגרגורי מון, ספרית פועלים 2020. 287 עמוד, לא מנוקד. ג'ק ושני אחיו הגאונים שהתייתמו חוברים למדען התימהוני הנרי ויתֶ'רְסְפּוּן ומצטרפים אליו לתחרות מדעית יוקרתית באנטארקטיקה. במהלך שהותם בחלק הקר ביותר בעולם הם מנסים לגלות מי העלים את ידידתו המדענית של הנרי. לבני תשע עד שתים עשרה.

מוחות אפלים, מאת אלכסנדרה בראקן, עם עובד 2020. 398 עמוד, לא מנוקד. רובי בת השש עשרה ניצלה ממחלה שהמיתה רבים מילדי אמריקה, אבל אז גילתה שהתפתחו בה יכולות על-חושיות בלתי נשלטות שעשויות להבטיח את עתידה או להרוס אותו. לנוער.

הרעיון של קריסטי – הספר הראשון בסדרה מועדון הבייביסיטריות, כתבה אן מ' מרטין, כנרת 2020. 160 עמוד, לא מנוקד. קריסטי, שנאלצת לשמור לעיתים קרובות על אחיה הקטן, מייסדת מועדון בייביסיטריות שכונתי, שמטרתו לארגן ולחלק בדרך יעילה והוגנת את עבודות השמרטפות שלה ושל שלוש חברותיה. לבני ובנות תשע עד שתים עשרה.

סעודת מפלצות,
מאת אמה יארלט, שוקן 2020. 28 עמוד, מנוקד. כשמפלצי הרעב תופס ילד כדי לבשלו לארוחת הערב – הילד מוצא דרך להתיידד עם מפלצי ולשנות את גורלו ואת השקפת עולמם של מפלצי וחבריו. לבני ארבע עד שש.

המסע אל העבר, כ
תב מיכאל אבס, איורים מאת בר פביאן, ספר 11 בסדרה 'משחקי בילוש', עגור ומודן 2020. 139 עמוד, מנוקד. עשרה סיפורי חידות ותעלומות הנטועים בתקופות שונות של ההיסטוריה, ופתרונותיהם. לבני שבע עד תשע.

קללות קדמוניות -
ספר ראשון בסדרה מגילות הכשף האדומות, מודן 2020. 337 עמוד, לא מנוקד. הקוסם העליון של ברוקלין וצייד הצללים אלק לייטווד נאבקים בכת מסתורית הסוגדת לשדים ומאיימת לחשוף פרטים מעברו של הקוסם, שהוא מעדיף לא לחלוק עם בן זוגו. לנוער.