אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

הגיעו למערכת

כולם פה עכשיו, כתבה מירי רוזובסקי, איורים מאת דניאל פלג, כנרת זמורה 2019. 26 עמוד, מנוקד. כשהגננת מבקש להביא תצלום משפחתי לקראת חגיגת יום המשפחה, הילד המספר עומד על כך שכל בני המשפחה, גם אחים-למחצה ובני זוג לשעבר של ההורים – יגיעו וישתתפו. לבני חמש עד שבע.

אני טיגריס,
מאת רוס קולינס וקרל ניוסון, הכורסא הוצאה לאור 2019. 26 עמוד, מנוקד. סיפור איגיון משעשע על זהויות ועל מהויות. לבני שלוש עד שש.

כמה זה חמש דקות, כ
תבה נעמי בן-גור, אייר אביאל בסיל, הקיבוץ המאוחד 2019. 26 עמוד, מנוקד. לאיתן נדמה שאפשר לעשות המון דברים בחמש דקות, אבל הוא מגלה שזהו פרק זמן קצר מאוד. לבני חמש עד שבע.

תותי עושה שטויות,
מאת שרון מגנזי, איורים מאת ליטל פאר. אוריון 2019. 18 עמוד, מנוקד. סיפור על ילד פעיל במיוחד, שגם השטויות שהוא עושה בלי הרף מתקבלות באהבה ובאורך רוח. לבני שנתיים-שלוש.

מבצר העבדים
,
בסדרה שודדי המפרש השחור, מאת מושיק גולסט, כנרת 2019. 74 עמוד, לא מנוקד. סיפור הרפתקאות בהשראת דמותו של פיראט יהודי-מרוקני בן המאה ה-16. קומיקס לבני שמונה עד אחת עשרה.

וירג'יניה,
כתבה דבורה נגבי, עם עובד 2019. 326 עמוד, לא מנוקד. רומן ביוגרפי על חייה ודמותה של הסופרת והמסאית, שממקומה בחברה הוויקטוריאנית ואחר כך בלונדון השמרנית של תחילת המאה העשרים הצליחה לטלטל מוסכמות ספרותיות ומגדריות. לנוער ולמבוגרים.

ככה זה כשאוהבים
, כ
תב מאיר שלו, אייר איתי בקין, עם עובד 2019. 26 עמוד, מנוקד. ילדה חדשה באה לגן ואורי, המתקשה להודות שהוא מאוהב, חווה את האהבה על ההתרגשות, העצב, הגעגועים והאושר הכרוכים בה. לבני ארבע עד שש.

במנוסה מציפורני העיט,
מאת אורה מורג, שוקן 2019. 278 עמוד, לא מנוקד. שני סיפורי בריחה של קבוצות ילדים יהודים מפולין ומעירק בתקופת מלחמת העולם השנייה, השלובים לסיפור מתח אחד. לבני עשר עד שלוש עשרה.

אלכסנדר הקטן והסוס הגדול, כתבה ואיירה פנלופ ז'וסן, הקיסוץ המאוחד 2019. 26 עמוד. אלכסנדר הקטן מצליח לגרש מהסוס הגדול של אביו המלך את הפחד מפני צלו, קונה לעצמו תהילה ונודע מאז כאלכסנדר הגדול. לבני שלוש עד חמש.

מעשה בארנב ובזנב, מאת ע' הלל, איורים מאת ליאת יניב אופק, הקיבוץ המאוחד. סיפור קצר בחרוזים על ארנב שחשב שאיבד את זנבו ושמח לגלותו מחדש. ספר קרטון לפעוטות.

שלושה כוכבים ומטבע, כתב ג'קי לוי, אייר אבי בלייר, זמורה 2019. 36 עמוד, מנוקד. סיפור ירושלמי על ילד המוצא מטבע זהב בשבת, מצליח לא לחלל את השבת ואף לעזור לחברה במצוקה, ובמוצאי שבת בא על שכרו.

כשסבא אליהו היה קטן,
כתב ינץ לוי, אייר אבי בלייר. זמורה 2019. 148 עמוד, מנוקד. עוד סיפורים על ילדותו של סבא אליהו, המתמודד עם דלות וחולי במשפחה בעזרת דמיון ותושייה. לבני שבע עד תשע.