אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

זהירות! מפלצות!

(Here Be Monsters!)
כתב ואייר: אלן סְנוֹ
מאנגלית: יעל ענבר
מטר 2009
543 עמוד, לא מנוקד 

איך הייתם מגדירים גבינה? ב'מדריך ג'ונסון למיון ולסיווג טרולים ויצורים' הפותח את הספר עב הכרס הזה נאמר כך:
'גבינה – גבינות הבר האנגליות מתגוררות בביצות, בניגוד לקרובות משפחתן מצרפת, המתגוררות במערות. אלה הם יצורים קטנים ועצבניים הנוהגים ללחך עשב בשעות הלילה בכרי המרעה וביערות. כמו כן, הם אינן מצטיינים בתבונה יתרה וכל דבר בלתי צפוי מעורר בהם בהלה. הגבינות מהוות טרף קל לציידים, מאחר שקל לתפוס אותן אפילו יותר מאשר כבש מת.'
מכאן אפשר להבין שצֵיד גבינות אינו רעיון מופרך; לאמתו של דבר, זה בדיוק מה שראה ארתור, כשהתעופף לו בשקט מעל רחובות העיר רֶאטבְּרידג' בשעת ערב מאוחרת. ארתור ידע שֵציד גבינות אסור על פי החוק, ולפיכך נחלץ להתערב בנעשה - לא לפני שדיווח על כך לסבא שלו, שעקב אחר ההתרחשויות ממקומו שמתחת לרחובות העיר.
אל יבהיל אתכם מספר העמודים בספר; אין בו כפולה בלי איור או שניים, וברבים מהעמודים הטקסט הכתוב תופס רק שליש או רבע משטח העמוד. האיורים, רישומי עיפרון קטנים ורבי פרטים בשחור לבן, נעשו בידי המחבר, והם מהווים את התפאורה לסיפור ההרפתקאות. 

אלן סנו הוא אמן רב-תחומי, נולד באנגליה ב- 1959. הוא כותב ומאייר ספרים (מאחוריו כבר 160 ספרים), ועוסק גם בהנפשה, בקולנוע ועוד. 

לבני עשר ומעלה.