אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

קליפת תפוח זהב

כתב: שמואל יוסף עגנון
איירה: לי קורצווייל
הוצאת שוקן 2008
47 עמוד, מנוקד ומבואר.

שלושה מסיפוריו של ש'י עגנון נכרכו כאן יחדיו: מאויב לאוהב, מעשה העז (שניהם מתוך 'אלו ואלו'), וקליפת תפוח זהב שנתן לקובץ את שמו (מתוך 'סמוך ונראה').
סיפוריו של עגנון, מענקי הספרות העברית והעולמית, לעולם נושאים משמעות סמויה, סמלית, שילדים יתקשו לגלותה ולרדת לפשרה; לשונו השואבת מלשון חז'ל ויתר המקורות היהודיים תהיה קרוב לוודאי למכשול בדרכם של הסיפורים אל קהל של קוראים צעירים. ואף על פי כן עשו בהוצאת שוקן מעשה, וקובץ קטן ומאיר פנים זה ראה אור.
עגנון עצמו חשב שחלק מסיפוריו הקצרים מתאימים לקהל צעיר, ולא מעטים גם נדפסו לאורך המאה העשרים במהדורות מיוחדות לילדים ונכללו בתכנית הלימודים לבתי הספר.
בספר קליפת תפוח זהב מופיעים משמאל לטקסט פירושי מלים וביטויים ואף נוסחים בלשון ימינו למשפטים שלמים (בצבע כחול). לחלק מהמילים והביטויים המפורשים נוספו איורים. הטקסט והאיורים בהירים ומזמינים.
ספק אם סיפורי עגנון יהיו הבחירה הטבעית, המיידית, של קוראים צעירים. ובכל זאת, בעבור קוראים שיעזו, ובעבור אלה שמבוגרים יצטרפו אליהם בבחירה ויקראו באוזניהם , זוהי פגישה חשובה, משמעותית ובהחלט מענגת עם פנינים ראשונות מאוצרותיו של סופר גדול.
על פי עיצובו פונה הספר לבני שמונה עד שתים עשרה. מתוכנו ייהנו בעיקר בני עשר ומעלה. 

נירה לוין