אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

נני מק'פי (מסיפורי האומנת מטילדה)

(מסיפורי האומנת מטילדה)
כתבה: כריסטיאנה בראנד
אייר: אדוארד ארדיזון
תרגום: גילי בר הלל סמו
ציבלין הוצאה לאור
99 עמודים לא מנוקדים

כך מתחיל הסיפור:
'היֹה הייתה משפחה עם המון ילדים, וכל הילדים היו מאוד מאוד שובבים.'
הקוראים הצעירים הממושמעים והמנומסים (שאולי היו רוצים להיות שובבים, לפחות מדי פעם...) אומרים בלבם: עכשיו יקרה משהו, או יבוא מישהו, שילמד אותם איך צריך להתנהג!
ואכן כך היה.
ילדי משפחת בראון עשו מעשים כל כך פרועים, כל כך איומים (וכל כך מצחיקים!) עד שצמד האומנות והמטפלת והמורה הפרטית והמשרתת לא יכלו לשאת אותם עוד. הן קמו ועזבו את הבית, ואלה שבאו אחריהן גם הן הסתלקו. אין ברירה, אמרו כל המומחים לשובבוּת, צריך לקרוא לאומנת מטילדה.

רגע אחד, יגידו קוראים צעירים בעלי ניסיון; אולי היא תהיה נחמדה? כמו מרי פופינס, למשל?
(מרי פופינס הייתה האוֹמֶנֶת המצחיקה, המסתורית והמפתיעה ביותר אי פעם. היא הגיעה בוקר אחד מן העננים – כן! - לביתם של שני ילדים אנגלים, הובילה אותם להרפתקאות קְסוּמוֹת ושינתה כליל את חייהם של כל בני המשפחה. את סדרת ספרי 'מרי פופינס' כתבה פַּמֶלָה טְרָוֶרְס).

האם יתברר שהאומנת מטילדה דומה למרי פופינס?
את זה לא נגלה; נאמר רק שגם לאומנת מטילדה היו דרכים מיוחדות בחינוך ילדים, וגם היא, כמו מרי פופינס, עשתה את מלאכתה בעזרת קסמים; אך מרי פופינס הייתה יפה ומשעשעת ואהובה וחינכה קודם כל את ההורים, ואילו האומנת מטילדה...
ועוד לא אמרנו מילה על המקל (הגדול השחור), על האף (כמו שני תפוחי אדמה) ועל השן (הענקית) שבלטה מפיה...

כריסטיאנה בראנד נולדה להורים אנגלים בדרום-מזרח אסיה בשנת 1907, ורוב שנותיה חיה בהודו. כתבה ספרי מתח ומסתורין והייתה סופרת לילדים.
על יסוד סיפורי האומנת מטילדה (ביניהם 'מטילדה', 'האומנת מטילדה הולכת העירה' ו'האומנת מטילדה בבית חולים') עובד והופק הסרט 'נני מק'פי'.

מתאים לבני שמונה ומעלה.

נירה לוין