אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

זינב - הילדה מהמדבר

זַיְנַבּ - הילדה מהמדבר
כתבה: עמלה עינת
צלומים: מְחַמַּד אל-עָ'נָאמִי
הקיבוץ המאוחד - ספרית פועלים, סדרת 'ילדים בישראל', 35 עמודים מנוקדיםמה הייתם מרגישים אילו הונפו לפתע קירות ביתכם מעל ראשכם? אילו הגיע לפתע מנוף ענק והרים את הבית כולו עד שהתמוטט?
זה מה שקרה לזַיְנַבּ, ילדה בדואית שחיה עם משפחתה ביישוב קטן בנגב הנמנה עם היישובים הבדואים הלא-מוכָּרים, שאינם מחוברים לרשתות החשמל והמים. זמן רב חששו אביה של זַיְנַבּ והגברים האחרים ביישוב הבדואי הקטן ששלטונות מדינת ישראל יהרסו את בתי הפח שלהם כדי להניעם לעבור ליישובי קבע מוכָּרים. זַיְנַבּ איננה יודעת מה טוב יותר: לחיות חיי נוודים, לגור באוהל מצמר גמלים ולנדוד עם העדרים, או לחיות בבית מאבן ולבנים ולבקר בקביעות בבית הספר? זַיְנַבּ אוהבת ללמוד ורוצה להכיר את העולם החדש והמעניין שהיא פוגשת בבית הספר ובטלוויזיה; אבל היא אוהבת גם לשמוע את סיפוריה של סבתא על הימים שבהם תפקידן של הילדות היה לרעות את העדרים ולעסוק רק בענייני הבית.
מה יהיה עכשיו? האם יהיה פתרון שיאפשר לאבא של זַיְנַבּ לבנות שוב את בית המשפחה?
זַיְנַבּ היא רק אחת ממאות ילדים החיים כיום ביישובי פחונים בנגב. הסיפור עליה נותן לנו הזדמנות להכיר ילדים ישראלים שחייהם שונים משלנו.
עוד בסדרה: שמוליק- הילד מבני ברק, אמני - הילדה מע'ג'ר.
הסדרה מתאימה לבני שש ומעלה. 

גם הסופרת האנגלייה רומר גודן כתבה על ילדה שחייה היו שונים מאוד מחייהם של רוב הילדים האנגלים. זהו הסיפור הנוגע ללב על קיזי, ילדה צוענייה, שלאחר מות סבתה נאלצת להיפרד מאורח החיים האהבה, מן הקרון שבו גרה כל חייה ומחיי הנדודים, ולהתרגל לחיים ה'רגילים'.
אילו פגשה זַיְנַבּ את קיזי - בוודאי היו להן נושאים משותפים לשיחה!
'קיזי, הילדה הצוענייה' - מומלץ לבני תשע ומעלה ולכל אוהב אדם.

נירה לוין