אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ספר האגדות של אנדרסן

ספר האגדות של אנדרסן

כתב: הנס כריסטיאן אנדרסן
איירה: זִילְכֶּה לֶפְלֶר
מדֵנִית: יעל ולדמן (את חיל הבדיל האיתן תרגמה חנה לבנת)
כנרת בית הוצאה לאור 2008
93 עמוד, מנוקד

ברווזון מכוער שגדל והיה לברבור מהודר, מלך כסיל שהזמין בגדים חדשים וסופו שיצא במערומיו לרחובות העיר, נסיכה שלא נרדמה בגלל גרגר אפונה אחד – אלה הם אחדים מהגיבורים במעשיותיו היפות והידועות יותר של הנס כריסטיאן אנדרסן.
אנדרסן, בן עניים שהפך לסופר, פרסם באותה שנה יצירה למבוגרים וגם קובץ מעשיות בשם מעשיות מסופרות לילדים. הוא לא ייחס חשיבות למה שכתב לילדים, אך דווקא 168 המעשיות והאגדות הללו התפרסמו ברחבי העולם, תורגמו ואף עובדו לסרטים ולמחזות והעניקו לו תהילת נצח.
בספר החדש שלוש עשרה מעשיות.

על הנס כריסטיאן אנדרסן קראו בדףדף.

קובץ אחר ממעשיותיו של אנדרסן, ערדלי המזל, מכיל מעשיות מוכרות פחות בתרגומו הנפלא של אהרן אמיר. יצא ב- 1977 בהוצאת זמורה, ביתן, מודן, בסדרת 'מרגנית' לספרי מופת.

המאיירת זִילְכֶּה לפלר הוסיפה למעשיות של אנדרסן את איוריה החלומיים, הענוגים, המגדירים את מאפייניה הוויזואליים של ממלכת המעשיות הנצחית. נולדה באוסטריה. ילדותיה ונעוריה עברו עליה בהולנד, אוסטריה, גרמניה ואפריקה. אחרי לימודיה התגוררה ועבדה באנגליה. את הקריירה שלה כמאיירת התחילה ב- 1998.

למאזינים מגיל חמש, לקוראים מגיל שמונה עד שתים עשרה.

נירה לוין