אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סיפורים לפני השינה

סיפורים לפני השינה
(אגדות ומשלים עם קריצה)
כתבה ואיירה: דֶבִּי גְלִיוֹרִי
איורים: הילה חבקין
מאנגלית: חַגִי בָּרֶקֶת
כנרת בית הוצאה לאור, 80 עמודים מנוקדים, מצוירים


זהו אחד מן הספרים שילדים יאהבו להביט בהם ולשמוע שוב ושוב סיפורים מתוכם. דבי גליורי, מאיירת ומספרת, נטלה תשעה משלים ומעשיות מוכרים ועיבדה אותם בלשון עדכנית, שנונה ומבדחת, הוסיפה סוף מפתיע, שינתה את זירת ההתרחשות או העניקה לגיבורים תכונות חדשות. התוצאה היא קובץ של סיפורים כתובים היטב, שגליורי עיטרה בהומור וברוח שובבות מבלי לגרוע ממעמדם הקאנוני. איוריה של גליורי גם הם אמצעי בתהליך השינוי; גם בהם ניכרת אותה מגמה של שמירה על הרוח המסורתית המאפיינת סיפורי מעשיות לצד תוספות עדכניות ומשעשעות.
התרגום של חגי ברקת ראוי לתשואות. הוא משתמש ללא חשש במילים כמו 'עליצות', 'עיטורי מלמלה' ו'אח מבוערת', ומשמר את טעמן המשובח של מעשיות ותיקות (אל דאגה! ישראלים צעירים ישמעו עברית תקינה ולא יינזקו); עם זאת ברקת אינו חושש מפני 'יפיוף', 'ביס אחד גדול' ו'לא מתחשק לי'. התערובת מהנה, ומשמחת שבעתיים את אוהבי העברית.
דבי גליורי נולדה, גדלה ולמדה בסקוטלנד, התחילה בעבודתה כמאיירת בשנות השבעים של המאה העשרים, כתבה ואיירה עד עתה עשרות ספרים. חיה סמוך לאדינבורו והיא אם לחמישה ילדים.
מומלץ למאזינים מגיל ארבע ולגדולים אוהבי הז'אנר.

נירה לוין