אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

ביום שאחותי נעלמה


כתב: רווה שגיא
איורים: אבי כץ
הוצאת הקיבוץ המאוחד, 
סדרת 'קריאת-עשרה', 88 עמודים לא מנוקדים

רחלי, נערה מתבגרת, נעלמה. הוריה ואחיה אינם יודעים איפה היא ומה קרה לה. הסיפור הקצר הזה הוא בעיקר סיפורם של האנשים שחייהם קשורים - יותר או פחות - בחייה של רחלי.
את הסיפור מספרים שלושה קולות: קולו של נדב בן ה- 12 שהוא אחיה הצעיר של רחלי, קולו של המתבודד התימהוני המתגורר סמוך למושב, וקולה של רחלי, השוכבת פצועה על מדרגת סלע בנקיק מרוחק.
קל לזהות את קולו של נדב. הוא מספר בגוף ראשון, בטון כן ואמין את מה שראו עיניו למן הרגע שבו מתברר שרחלי נעלמה ומשתף אותנו ברגשותיו, במחשבותיו ובסודותיו. הוא פותח לנו את הדלת אל ביתה של משפחה ישראלית, מתבונן בנעשה ומתאר מנקודת מבטו המיוחדת את היחסים בין בני הבית, ואת אלה שבין בני הבית לאנשים סביבם.
לצד קולו של נדב, לסירוגין, נשמעים הקולות האחרים, ואט אט אנחנו מתחילים לראות את חלקי התמונה מתקרבים זה לזה. התמונה איננה שלמה ואיננה מושלמת; נראה שהתפרים הפרומים הם חלק מן התמונה ובזה נצטרך להסתפק. שלושת הקולות משאירים מקום להתבוננות שלנו, למחשבות, לספקות, להתלבטויות. גם סוף הסיפור אינו מוחלט. מה בדיוק קרה שם? לא ברור. כמו בחיים, גם כאן הספק הוא חלק מן הסיפור.
זוהי תעלומה הנפתרת מיד - אבל לא לגמרי.
סיפור מעניין המסופר ברגישות רבה ומעורר מחשבות. מומלץ לבני אחת עשרה ומעלה.

נירה לוין