אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

חנונוזאור רקס

כתבה: גוליה דונלדסון
אייר: דיוויד רוברטס
נוסח עברי: שֹהם סמית ואמנון כץ
כנרת בית הוצאה לאור 2009
32 עמוד, מנוקדאֵי אז, בעידן הדינוזאורים, התגוררו שתי משפחות משני עבריו של אותו נהר קדמוני;
משפחת הדינוזאורים-בַּרְוָזָנִים, שהיו צמחונים רודפי שלום, ומשפחת הטירנוזאורים, שהיו צמאי דם מרושעים, או בפשטות, כלשון הנוסח העברי המצוין, 'מפלצות נאלחות'.
יום אחד, כמו שקרה ב'הברווזון המכוער' של הנס כריסטיאן אנדרסן, התגלגלה לה ביצת דינוזאור-בַּרְוָזָן לַקן של טִי-רֶקְס ואשתו.
'המלתעות של אמא טי היו אֵימְתָנִיוֹת,
רגליה עֲנַקְמוֹנִיוֹת,
אבל מוחהּ, לעומת זאת, היה זָעִיר
כמו פרעוש –
היא לא ידעה לספור את הביצים שלה –
אפילו עד שלוש.'
וכך בקע לו דינוזאור-בַּרְוָזָן תינוק בְּקֵן של משפחה אחרת – המשפחה האיומה ביותר!
הפצפון, שבני משפחתו כינו אותו 'חְנוּנוֹזָאוּר', התקשה לחיות בין הטורפים האכזרים, ומצא את דרכו לבני מינו.
'וכשראה בתוך המים דְמוּת בו מַבִּיטָה,
שאל 'מי היְצוּר הזה? והם צחקו 'אַתָּה!'

ג'וליה דונלדסון, הכותבת, מרבה להעמיד צמדי ניגודים בספריה; קטן מול גדול בהלווייתן והשבלול, חלש מול חזק בטרופותי וטרופותי הבת, ואחד מול רבים בדגיג.
גם בחְנוּנוֹזָאוּר רֶקְס מצליח החַלָש למראית עין לסלק את החזקים צעקנֵי-הכוח, ולא בחוזק יד אלא בזכות ערמתו (ובזכות 'הברווזון המכוער' שהמשיך לשייט לצדו, ואשר דמותו המשתקפת במי הנהר הספרותי הייתה לדינוזאור-בַּרְוָזָן מקור השראה).
אל ג'וליה דונלדסון חָבַר המאייר דֵיוִיד רוֹבֶּרְטְס: 'רציתי ליצור דמויות שיתארו את הדרמה ובמיוחד את ההומור שבסיפור. יצרתי דמויות שקווי המתאר שלהן פשוטים ועם זאת מכילים מאפיינים כמו 'מלתעות אימתניות ורגליים ענקמוניות', דמויות שהבעותיהן משדרות אדישוּת לכאורה ועם זאת הן קוֹמִיוֹת. הבעות אלה שיקפו את אופיים של הדינוזאורים והכניסו בדמויות חיים.' (מתוך ריאיון עם דיוויד רוברטס, 2007)
חְנוּנוֹזָאוּר רֶקְס מתאים לבני חמש עד שמונה. 

נירה לוין