אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

סודות

כתבה: ג'קלין ווילסון
איורים: ניק שרת
מאנגלית: גילי בר-הלל סמו
ידיעות אחרונות ספרי חמד, 248 עמודים לא מנוקדים


לא לכל סיפור יש סוף טוב, אבל בעזרתה של חֲבֵרָה טובה קל יותר להסתגל לשינויים בחיים ולראות את הטוב שבהם. את כל זה יודעות גם טְרֶזֶ'ר ואִנְדִיָה, שתי ילדות אנגליות שממבט ראשון קשה למצוא דמיון בין סיפורי החיים שלהן.
לטְרֶזֶ'ר (אוצר) רקע משפחתי קשה: היא הייתה תינוקת לא רצויה לאמה בת השבע עשרה ואביה נטש אותן בינקותה. הן החליפו דירות ובתי ספר עד שנכנס למשפחה גבר אלים. מאז טְרֶזֶ'ר איננה יכולה לשאת את החיים במחיצת האב החדש ומוצאת מקלט אצל סבתה הנמרצת והחזקה, המעניקה לה אהבה וביטחון.
הילדה האחרת, אִנְדִיָה, חיה בבית אחר. שם יש אבא ואמא ועוזרת ומטפלת, אבל גם ניכור ומתח, ורוח קרה מנשבת בין ההורים לבין עצמם ובינם לבין בתם היחידה.
אף כי השתיים נפגשות באקראי, נקשרת ביניהן חברות אמיצה. הן מגלות שמאחורי הדימויים המקובלים של 'שכונת מצוקה' ו'שכונה של עשירים' חיים בני אדם. הן מבינות מהם עצב ובדידות, נאמנות ותקווה, וכל אחת מהן מגלה בעצמה תכונות חדשות. והסוף כאמור, איננו 'סוף טוב' אלא תחילתו המפוכחת, האופטימית, של פרק חיים חדש.
הספר כתוב כפרקי יומן של כל אחת משתי הילדות, השזורים זה בזה לסרוגין. הקולות הם קולותיהן האמינים של ילדות, והקורא, השומע את שפתן וקולט את דעותיהן, את הביקורת שהן משמיעות ואת התחושות המתעוררות בהן, הוא עד להתרחשותו של צעד מרתק בתהליך ההתבגרות שלהן. 

הספר קריא מאוד, ומומלץ לגילאי תשע ויותר.
מתאים בהחלט להקראה בהמשכים!

נירה לוין