אלף-בית ספרים סופרים מאיירים עניין                                                                                                                         kkkk
א 
ב 
ג 
ד 
ה 
ו 
ז 
ח 
ט 
י 
כ 
ל 
מ 
נ 
ס 
ע 
פ 
צ 
ק 
ר 
ש 
ת 
 

חיוך בכל פינה

כתב: עודד בורלא
איורים: מושיק לין
ידיעות אחרונות ספרי חמד, 78 עמודים מנוקדים


אנתולוגיה חדשה הכוללת 21 מסיפוריו של עודד בורלא (חמישה מהם הופיעו בקובץ 'הספר הגדול של עודד בורלא', עם עובד), סופר ותיק לילדים יליד ירושלים, שבקיץ זה מלאו לו 90 שנה.
בסיפוריו של עודד בורלא הכל אפשרי. הוא מרחיק אל מדברות נידחים, אל הרים גבוהים, אל ארצות שלא לעיתים קרובות תמצאו את שמותיהן בסיפורים לילדים; בכל מקום ימצא סיפור קטן ויספר אותו בנינוחות, בפשטות ובהומור. רוח חברית, כמעט משפחתית, שורה על הסיפורים, גם כשהגיבורים הם קרנף ונמר או צבוע וקרפד.
בורלא מספר את סיפוריו בשלווה, אין דחיפות ואין חיפזון. הוא מתבונן בדמויותיו - באנתולוגיה זו כולן בעלי חיים - רואה בעין טובה את חולשותיהן ומתאר את תכונותיהן המיוחדות שלא פעם הן הפוכות מן המצופה.
כשמאזינים לסיפוריו של בורלא אפשר לחוש בנוכחותו המרגיעה, המשועשעת-משעשעת של המספר: הנה משפט קצר, הנה ארוך, הנה מילה אחת. כמו סוּפַּר הסיפור הזה עכשיו לראשונה.
מלקסיקון אופק לספרות ילדים (זמורה ביתן 1985): 'עודד בורלא היה, אולי, אבי האי-גיון (נונסנס) בספרות הילדים העברית.' מאיר שלו, בסוף-דבר החותם את האנתולוגיה, מונה גם הוא בחיבה את מעלותיו של הסופר הוותיק.
עד כה אייר עודד בורלא את ספריו בעצמו. את האנתולוגיה הזו אייר מושיק לין.
מתאים לבני חמש עד תשע, ולאוהבי הז'אנר.

נירה לוין